Про утворення територіальних формувань цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної громади

07.04.2025 35

Про утворення територіальних формувань цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної громади

ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я

від ____________2025 №_______

Про утворення територіальних формувань цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної громади

 

З метою визначення організаційної структури територіальних формувань  підпорядкування територіальної громади, їх складу, порядку розгортання та оснащення технікою і майном відповідно до статті 26 Кодексу цивільного захисту України, пункту 6 Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року № 787, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 31 січня 2015 року № 113 «Про затвердження Примірного положення про формування цивільного захисту», зі змінами, внесеними наказом МВС України від 09 травня 2024 року №302, керуючись підпункту 11 пункту «а» частини першої статті 361 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні виконавчий комітет Дрогобицької міської ради вирішив:

  1. Утворити територіальні формування цивільного захисту Дрогобицької субланки Дрогобицької ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у Львівській області (далі – територіальні формування цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної  громади), згідно з додатком 1.
  2. Затвердити Положення про територіальні формування цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної громади,згідно з додатком 2.
  3. Затвердити план приведення у готовність територіальних формувань цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної громади, згідно з додатком 3
  4. Керівникам комунальних підприємств, установ, організацій, на базі яких утворені об’єктові формування цивільного захисту та які входять до складу територіального формування Дрогобицької міської територіальної громади:

1)    забезпечити готовність особового складу, майна та закріпленої за ними спеціалізованої техніки до виконання завдань за призначенням.

2)  інформацію про уточнену організаційну структуру об’єктових формувань, чисельність його працівників та табель оснащення подавати до відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  Дрогобицької міської ради щороку до 01 грудня.

  1. Загальне керівництво територіальними формуваннями Дрогобицької міської територіальної громади у разі їх залучення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та в особливий період покласти на керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації територіальної громади, через утворений ним штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
  2. Залучення територіальних формувань цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної громади здійснювати відповідно до планів реагування на надзвичайні ситуації планів взаємодії органів управління та сил Дрогобицької субланки, Дрогобицької ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у Львівській області, а також планами локалізації і ліквідації наслідків аварії.
  3. Розпорядження міського голови від 10 лютого 2017 року № 91-р «Про утворення формувань цивільного захисту в місті Дрогобичі» вважати таким, що втратило чинність.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Р. Бейзика

 

 

Міський голова                                                              Тарас КУЧМА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради

______________№___________

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про територіальні  формування цивільного захисту

Дрогобицької міської територіальної громади

 

  1. Загальні положення

 

  1. Територіальні формування цивільного захисту Дрогобицької субланки Дрогобицької ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області (далі – територіальні формування громади) – позаштатні підрозділи (пости, ланки, групи, підгрупи, бригади, колони, команди та загони) які утворюються суб’єктами господарювання на непрофесійній основі згідно з вимогами Порядку утворення, завдань та функцій формувань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №787 і входять до складу сил цивільного захисту.

Територіальні формування громади утворюються шляхом об’єднання утворених об’єктових формувань цивільного захисту і призначені для проведення великих обсягів робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт, які потребують залучення великої кількості населення і техніки.

  1. У своїй діяльності територіальні формування громади керуються Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України та цим Положенням.

 

  1. Основні завдання, функції та права територіальних

формувань територіальної громади

 

  1. Основними завданнями територіальних формувань територіальної громади є:

1)проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій (крім аварійного обслуговування суб’єктів господарювання та окремих територій), у тому числі ситуацій, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій або терористичних актів;

2) проведення відновлювальних робіт, що потребують залучення великої кількості людей і техніки у мирний час та в особливий період;

3) здійснення заходів щодо життєзабезпечення населення, яке постраждало від надзвичайних ситуацій, воєнних (бойових) дій або терористичних актів;

4) виконання робіт з локалізації зони впливу шкідливих і небезпечних факторів, що виникають під час аварійних ситуацій і аварій на об’єктах підвищеної небезпеки;

5) проведення санітарної обробки людей, часткової обробки взуття, одягу

та засобів радіаційного та хімічного захисту;

6) інженерне, транспортне, матеріально-технічне забезпечення проведення рятувальних, аварійних та інших невідкладних робіт в осередку виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі  пов’язаних з руйнуваннями будівель і споруд.

7) забезпечення функціонування системи зв’язку цивільного захисту.

  1. Відповідно до покладених завдань основними функціями територіальних формувань громади є:

1) проведення загальної та спеціальної розвідки у зоні надзвичайної ситуації;

2) пошук, рятування та надання домедичної допомоги постраждалим;

3) здійснення заходів щодо локалізації надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних дій або терористичних актів;

4) рятування матеріальних та культурних цінностей;

5) здійснення заходів щодо відновлення роботи пошкоджених об’єктів життєзабезпечення населення;

6) проведення вантажно-розвантажувальних робіт;

7) санітарне очищення території.

  1. З метою підвищення ефективності робіт щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, міський голова може визначати для територіальних формувань громади інші завдання та функції залежно від їх функціонального призначення.
  2. Працівники територіального формування зобов’язані:

1) виконувати визначені завдання залежно від характеру надзвичайної ситуації;

2) дотримуватись під час проведення аварійно-відновлювальних робіт заходів безпеки, правил поведінки в зоні надзвичайної ситуації;

3) навчатися діям в умовах загрози і виникнення надзвичайної ситуації, а також оволодівати навичками надання першої допомоги потерпілим.

  1. Територіальні формування громади мають право на:

1) отримання інформації про надзвичайну ситуацію та заходи необхідної безпеки;

2) безперешкодний доступ на територію суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок надзвичайної ситуації;

3) вимогу від усіх осіб, які перебувають у зоні надзвичайної ситуації, дотримання встановлених норм безпеки.

  1. Порядок розгортання та приведення у готовність територіальних формувань громади визначається планом приведення у готовність цих формувань, який затверджується міським головою.

Плани приведення у готовність об’єктових формувань цивільного захисту, які включені до складу територіальних формувань, розробляються підприємствами, установами та організаціями, що утворили об’єктові формування.

 

III. Керівництво територіальними формуваннями громади

 

  1. Керівництво територіальним формуванням громади здійснює командир (начальник), що призначається з числа керівного складу та установ, об’єктові формування яких включені до його організаційної структури.
  2. Безпосереднє керівництво об’єктовими формуваннями цивільного захисту, які включені до складу територіальних формувань, здійснюють їх командири (начальники), які призначені рішенням суб’єкта господарювання, що утворив об’єктове формування.
  3. Керівник (начальник) територіального формування громади та об’єктового формування, яке включено до складу територіального формування, зобов’язаний:

1) здійснювати керівництво відповідними формуваннями;

2) визначати першочергові завдання та напрямки діяльності формування;

3) забезпечувати рівень готовності формування до дій за призначенням;

4) аналізувати та узагальнювати результати діяльності формування;

5) звітувати керівнику суб’єкта господарювання, який утворив таке формування, про проведену роботу;

6) організовувати та проводити підготовку працівників формування до дій у надзвичайних ситуаціях;

7) здійснювати інші повноваження відповідно до чинного законодавства та завдань, покладених на формування.

  1. Керівник (начальник) територіального формування громади та об’єктового формування, яке включено до складу територіального формування, має право:

1) брати участь у розробленні документів, пов’язаних з діяльністю формування;

2) надавати пропозиції щодо:

вдосконалення роботи формування, поліпшення умов праці, матеріального стану та соціального захисту його працівників;

заохочення та накладання дисциплінарних стягнень на працівників формування.

  1. Керівництво територіальними формуваннями на місці події здійснює керівник з ліквідації надзвичайної ситуації.
  2. Загальне керівництво територіальними формуваннями громади здійснює перший заступник міського голови Дрогобицької міської ради.

 

  1. Організаційна структура (відповідно до функціональних обов’язків) територіального формування громади
  2. Організаційна структура, примірний склад та оснащення, основні завдання та функції територіальних формувань Дрогобицької територіальної громади визначені у додатку до Положення.
  3. Організаційна структура, примірний склад та оснащення, основні завдання та функції об’єктових формувань, які входять до складу територіальних формувань громади, визначаються за рішенням керівника суб’єкта господарювання, який його утворив, з урахуванням Примірного розрахунку створення територіальних та об’єктових формувань цивільного захисту і Рекомендованих організаційних структур та оснащення формувань цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2015  № 113 «Про затвердження Примірного положення про формування цивільного захисту» зі змінами, внесеними наказом МВС України від 09 травня 2024 року №302.
  4. Суб’єкти господарювання, від яких до складу територіального формування увійшли об’єктові формування залежно від можливостей, можуть змінювати склад техніки і працівників в межах, що дозволяють цим формуванням виконувати завдання за призначенням.

 

  1. Порядок оснащення територіальних формувань громади

технікою і майном

  1. Табель оснащення (кількість техніки, майна, устаткування, обладнання, засобів, приладів тощо) об’єктового формування, що входить до складу територіального формування, технікою і майном розробляється командиром (начальником) на підставі визначеної організаційної структури формування, а також Порядку забезпечення населення працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної і хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року №1200.
  2. За працівниками закріплюються визначені для використання під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт техніка і майно суб’єктів господарювання, що утворили об’єктові формування, в обсягах, необхідних для виконання завдань за призначенням.
  3. Облік техніки і майна, визначених для використання під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, ведеться командирами (начальниками) об’єктових формувань цивільного захисту, що входять до складу територіальних формувань.

 

  1. Підготовка формування цивільного захисту

 

Підготовка формувань цивільного захисту організовується і здійснюється згідно з Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України    від 26 червня 2013 р. № 443, Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444, а також згідно з Планом комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  Рівненської області слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту на рік.

VII. Прикінцеві положення

  1. Залучення формування цивільного захисту до дій за призначенням здійснюється згідно з планами реагування на надзвичайні ситуації та планом цивільного захисту на особливий період.
  2. Рішення про залучення територіальних формувань у повному складі або у вибірковому порядку до дій за призначенням приймає міський голова або керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, який призначений міським головою, з подальшою доповіддю міському голові.

 

 

Керуючий справами виконкому                                Віталій ВОВКІВ
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради

___________№_____________

 

ПЛАН

приведення у готовність територіальних формувань цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної громади

 

Цей план розроблено для встановлення порядку розгортання та приведення у готовність територіальних формувань цивільного захисту територіального підпорядкування (далі – територіальні формування) і об’єктових формувань, які входять до складу територіальних формувань Дрогобицької міської територіальної громади, визначення при цьому послідовності, обсягів та термінів здійснення комплексу взаємоузгоджених організаційних і практичних заходів.

Залучення територіальних формувань до дій за призначенням здійснюється згідно з планами реагування на надзвичайні ситуації, планами взаємодії органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій, а також планами цивільного захисту на особливий період.

Рішення про залучення територіальних формувань у повному складі або у вибірковому порядку до дій за призначенням приймає міський голова або керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, який призначений міським головою, з подальшою доповіддю міському голові.

Оповіщення керівників (командирів, начальників) територіальних формувань проводить відповідальний черговий пункту управління територіальної громади. Керівники (командири, начальники) територіальних формувань здійснюють оповіщення командирів (начальників) підрозділів відповідного формування, які в свою чергу проводять оповіщення працівників підрозділів формування, що призначені до його складу, через свої оперативно-чергові (чергові, диспетчерські) служби.

Основними пунктами (місцями) збору визначені:

для керівників (командирів, начальників) територіальних формувань територіального підпорядкування – визначене службове приміщення міської ради.

для командирів (начальників) підрозділів формування, їх працівників та закріпленої за ними техніки і майна – пункти (місця), які зазначені в організаційній структурі територіальних формувань територіального  підпорядкування (додаток до Положення про територіальні формування цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної громади), або за окремою вказівкою керівника (командира, начальника) відповідного територіального формування.

При здійсненні оповіщення зазначається уточнений пункт (місце) і час збору (прибуття).

Після завершення збору працівників територіального формування (підрозділу формування) проводяться:

перевірка укомплектованості територіального формування (підрозділу формування) працівниками, а у разі необхідності їх доукомплектування;

доведення загальної обстановки та уточнення завдань працівникам територіального формування (підрозділу формування), визначення першочергових завдань та напрямків дій в залежності від обстановки, що склалася;

перевірка готовності закріпленої за працівниками територіального формування (підрозділу формування) техніки до використання та її дозаправка пально-мастильними матеріалами;

одержання необхідного табельного (штатного) майна, обладнання, устаткування, механізмів, запасів матеріальних засобів та витратних матеріалів, засобів зв’язку та індивідуального захисту, приладів радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю тощо та перевірка їх справності (працездатності) і готовності до застосування;

перевірка особистого екіпірування працівників територіального формування (підрозділу формування);

інструктування щодо дотримання заходів безпеки при проведенні аварійно-рятувальних, інших невідкладних та відновлювальних робіт;

налагодження взаємодії з іншими територіальними формуваннями (підрозділами формування) та штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

перевірка готовності територіального формування (підрозділу формування) у цілому до виконання завдань та функцій за призначенням та до висування у визначений район (пункт) зони надзвичайної ситуації;

Час на розгортання та приведення у готовність територіального формування (підрозділу формування) до практичного виконання завдань та функцій за призначенням, або/та до висування у визначений район (пункт) зони надзвичайної ситуації: у робочий час – до 30 хвилин, у неробочий час – до 2 годин з моменту отримання рішення (команди, розпорядження, сигналу) на приведення в готовність.

Відповідальність за своєчасне розгортання та приведення у готовність територіального формування (підрозділу формування) несуть керівники підприємств, установ і організацій, сили та засоби яких входять до складу відповідного формування (підрозділу формування).

Матеріально-технічне забезпечення формувань (підрозділів формувань) здійснюється за рахунок відповідних підприємств, установ та організацій.

 

 

Керуючий справами виконкому                                    Віталій ВОВКІВ

 

 

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради ___________№_____________

 

Склад

територіальних формувань цивільного захисту Дрогобицької міської територіальної громади

з/п

Найменування формування Підрозділ міської ради та суб’єкт господарювання, що утворює формування Кількість формувань Кількість працівників у формуванні
1. Рятувальна ланка КП «СМУ»

 

1 7
2. Аварійно-технічна бригада водопровідних мереж КП «Дрогобичводоканал» 1 10
3. Аварійно-технічна ланка з теплових мереж КП «Дрогобичтеплоенерго» 1 7
4. Ланка ремонту доріг, мостів, дамб КП «СМУ» 1 7
5. Ланка з підвезення води КП «Дрогобичводоканал» 1 5
6. Автомобільна колона для перевезення населення  Товариство з  обмеженою відповідальністю «ТРАНССІТІ»

 

1 10
7. Пост радіаційного і хімічного спостереження ПАТ Стебницьке ГХП «Полімінерал», ВАТ НПК «Галичина»,

Дрогобицький державний педагогічний університет ім.. І. Франка

3 10
8. Санітарна ланка

КНП «Дрогобицька міська лікарня №1

1 12
9. Санітарна дружина КНП «Дрогобицька міська поліклініка» 1 22
10. Мобільний пункт матеріально-технічного забезпечення Управління торгівлі  та економічного розвитку, «КП Управитель ЖЕО» 1 7
11. Аварійно-технічна група електричних мереж Південний РЕМ «Дрогобицьке відділення»

 

1 21
12. Електротехнічна група КП «СМУ»

 

1 4
13 Ланка обслуговування газових мереж Дрогобицьке УЕГГ «Газмережі України» 1 10

Керуючий справами виконкому                             Віталій ВОВКІВ

 

 

 

 

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту