Дрогобицькі депутати закликають мітингувальників та Нацполіцію у Києві утриматися від протиправних дій

06.03.2018 694

Дрогобицькі депутати закликають мітингувальників та Нацполіцію у Києві утриматися від протиправних дій

Фото: УНІАН

У вівторок, 6 березня, на засіданні сесії Дрогобицької міської ради депутати підтримали проект рішення про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо проведення ретельного розслідування штурму наметового містечка під стінами Верховної Ради.

Вранці, 3 березня, цього року в Києві близько тисячі спец призначенців скоїли напад на табір протестувальників на Площі Конституції. Ветеранів, які у 2014-2015 роках проливали кров на Сході України, волонтерів та учасників Революції Гідності жорстоко побили та поставили на коліна. Десятки людей було затримано.

Депутатський корпус Дрогобицької міської ради вважає такі дії влади протиправними. Очільники правоохоронців переконують українців, намагаючись виправдати такі дії тим, що протестувальники нібито готувались до захоплення парламенту. Однак депутати вважають, що подібні роз`яснення є відмовками, оскільки протест, який тривав з 17 жовтня 2017 року, залишався мирним, всі провокації чи насильство здійснювалось виключно з боку представників владних структур.

За словами депутатів, сумно усвідомлювати, що в Україні стали можливими силові дії влади, які нагадують події часів розгону і побиття студентів в ніч на 30 листопада 2013 року. Складається враження, що такими силовими методами українцям пропонують змиритися з тим, що від них нічого не залежить, а на тих, хто не змириться, чекатимуть поліцейські кийки, наручники, грати.

«Звертаємось до всіх відповідальних осіб провести ретельне розслідування факту правомірності застосування сили проти мирних мітингувальників і у випадку підтвердження притягнути їх до відповідальності, відповідно до чинного Законодавства України», — зазначили у зверненні депутати.

Окрім цього, депутатський корпус ДМР висловлює щире співчуття тим, хто постраждав від силових дій національної поліції, та закликають обидві сторони утриматися від протиправних дій.

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту