КП “Дрогобичводоканал”: Дрогобицькі депутати підтримали звернення з приводу законодавчих новацій енергоринку

28.12.2018 587

КП “Дрогобичводоканал”: Дрогобицькі депутати підтримали звернення з приводу законодавчих новацій енергоринку

Фото з мережі Інтернет

Ми, депутати Дрогобицької міської ради, висловлюємо занепокоєння з приводу набрання з 1 січня 2019 року чинності ЗУ «Про ринок електричної енергії», який встановлює дуже жорсткі, фінансово неможливі до виконання умови щодо закупівлі електричної енергії підприємствами централізованого водопостачання і водовідведення.

Наявність цієї проблеми загальнодержавного масштабу ставить під загрозу діяльність КП “Дрогобичводоканал” Дрогобицької міської ради. Це підприємство надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення населенню міст Дрогобича, Трускавця, Стебника та 12 селам Дрогобицького та Стрийського районів. Воно є єдиними підприємством Дрогобицької громади, яке надає такі послуги.

Відповідно до вимог законодавства, у листопаді-грудні КП “Дрогобичводоканал” провело усі необхідні процедури із закупівлі електроенергії. Однак жодна компанія не виявила бажання продавати електроенергію Дрогобицькому водоканалу за новими правилами.

КП “Дрогобичводоканал” не може увійти на ринок електричної енергії зі 100% передоплатою, адже чинний тариф не покриває всі витрати підприємства, відповідно до постанови КМУ №630 від 21.07.2005, оплату за послуги споживачі здійснюють наступного місяця після споживання послуг, процедура коригування тарифу затягнута в часі на декілька місяців, а визнані державою борги з різниці тарифів сьогодні становлять 19,2 млн грн.

Шляхом в нікуди є передбачена законом закупівля електроенергії у “постачальника останньої надії”. Адже за визначених законом 90 днів підприємство погрузне у боргах, поскільки буде неспроможне платити за електроенергію за надвисокою ціною. Відбудеться зростання витрат за спожиту електроенергію на 25%, або це додаткових 700 тис. грн. у місяць.

Очевидно, що запровадження цього закону поставить діяльність підприємства у кабальні умови, що можуть в кінцевому результаті призвести до банкрутства. Це прямий шлях до втрати права власності громади Дрогобича на підприємство стратегічного значення.

На розгляді Верховної Ради України перебуває проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги», (реєстраційний № 9406-1 від 19.12.2018р.). У законі, зокрема, пропонується комунальні підприємства віднести до категорії покупців електроенергії за універсальною послугою, для яких передбачена спрощена процедура закупівлі електроенергії. Це дасть можливість водоканалам уникнути фінансового колапсу та стабільно проводити розрахунок за електроенергію.

Враховуючи вказане вище, звертаємося з вимогою:

до Кабінету Міністрів України – розробити зміни до Державного бюджету України на 2019 рік, якими передбачити субвенцію для погашення визнаних заборгованостей з різниці у тарифах;

до Верховної Ради України – підтримати проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги» № 9406-1 від 19.12.2018р.;

– підтримати зміни до Державного бюджету України на 2019 рік, розроблені Кабінетом Міністрів України щодо погашення заборгованостей з різниці у тарифах;

до НКРЕКП – у стислі терміни встановити ліцензіатам тарифи на 2019 рік з урахуванням затверджених цін на електроенергію та її розподіл.

Рішення №1523

КП “Дрогобичводоканал”

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту