№ 1409 Рішення сесії Дрогобицької міської ради “Про затвердження Програми забезпечення медикаментами по пільгових рецептах ветеранів війни та пільгової категорії населення Дрогобицької міської територіальної громади на 2023 рік”

08.12.2022 4360

№ 1409 Рішення сесії Дрогобицької міської ради “Про затвердження Програми  забезпечення медикаментами  по пільгових рецептах ветеранів війни та пільгової категорії населення  Дрогобицької міської територіальної громади на 2023 рік”

ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА РАДА
ХХХІV сесія восьмого скликання
РІШЕННЯ

від 08.12.2022 року № 1409

Про затвердження Програми 
забезпечення медикаментами
по пільгових рецептах ветеранів війни
та пільгової категорії населення
Дрогобицької міської територіальної громади на 2023 рік

Дана Програма має надзвичайно важливе значення в збереженні, відновленні здоров’я та забезпеченні відповідних категорій населення медикаментами і технічними медичними засобами.
Особливо категорично стоїть питання забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами. Серед технічних засобів, гостро постала проблема забезпечення калоприймачами (це переважно онкохворі), на обліку перебуває понад 78 осіби, які відповідно щоденно потребують калоприймачі.
Нові вимоги також ставить поява нового контингенту пільгової категорії населення – учасники бойових дій (учасники бойових дій ООС, ветерани війни, інваліди війни). Збройна агресія російської федерації проти України, разом з соціально-економічними потрясіннями і бойовими діями, актуалізувала увагу медиків і суспільства в цілому до проблем забезпечення медичного обслуговування та організації соціального супроводу учасників бойових дій на території України. Разом із набуттям військового досвіду, учасники бойових дій зазнають фізичних та психологічних травм, частина демобілізованих (за інформацією медичного огляду) потребувє реабілітації (медичної, фізичної і психологічної), причому більша частина цих осіб, також, потребувала комплексної реабілітації. Також, згідно постанови КМУ від 3 грудня 2009 р. № 1301 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами» гостро стоїть потреба у забезпеченні відповідних категорій населення технічними мед засобами
Адаптація військовослужбовців, які повернулись з передової воєнного фронту до мирного життя, лікування, реабілітація, ресоціалізація і забезпечення медикаментами – наразі це першочергові задачі.
Для виконання вимог Конституції України, Бюджетного Кодексу України, Закону України від 22.10.1993 №3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення», постанови КМУ від 3 грудня 2009 р. № 1301 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійних комісій ради з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення (№ 22 від 18.11.2022) та з питань планування бюджету, фінансів, цінової політики та інвестицій (№ 62 від 17.11.2022) міська рада вирішила:
1. Затвердити Програму забезпечення медикаментами по пільгових рецептах ветеранів війни та пільгової категорії населення на 2023 рік у сумі 1800,0 тис. грн. (Програма додається).
2. Фінансовому управлінню Дрогобицької міської ради (О.Савран) передбачити кошти на реалізацію Програми в межах міського бюджету на 2023 р.
3. Координацію та контроль за виконанням Програми покласти на заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань (А.Ковч).
4. Контроль за виконанням рішення сесії покласти на голову постійної депутатської комісії міської ради з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення (І.Герман) та на голову постійної депутатської комісії міської ради з питань планування бюджету, фінансів, цінової політики та інвестицій (Р.Бейзик).

Міський голова Тарас КУЧМА

Переглянути додаток

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту