№ 1884 Рішення сесії Дрогобицької міської ради “Про переміщення пам’ятки історії у межах Дрогобицької міської територіальної громади у с. Михайлевичі”

26.09.2023 5173

№ 1884 Рішення сесії Дрогобицької міської ради “Про переміщення пам’ятки історії у межах Дрогобицької  міської територіальної громади  у с. Михайлевичі”

ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА РАДА
ХLІІ сесія восьмого скликання
РІШЕННЯ

від 21.09.2023 року № 1884

Про переміщення пам’ятки
історії у межах Дрогобицької
міської територіальної громади
у с. Михайлевичі

На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», рішення сесії Львівської обласної ради від 20.09.2022 № 407 «Про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області», керуючись ст. 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини», п. 37 ст. 26 і ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та, враховуючи рекомендації постійної комісії ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту (протокол від 12.09. 2023 № 42), Дрогобицька міська рада вирішила:
1. Перенести пам’ятку історії місцевого значення «Дві індивідуальні могили радянських воїнів» (пам’ятник 1965 р. у с. Михайлевичі, ох. №350 згідно рішення виконавчого комітету Львівської обласної ради народних депутатів трудящих від 05.05.1972 №183) з публічного громадського простору с. Михалевичі на сільське кладовище цього населеного пункту.
2. Управлінню культури та розвитку туризму виконавчих органів Дрогобицької міської ради (В. Ханас) здійснити комплекс заходів щодо отримання дозволу на переміщення пам’ятки історії, зазначеної у п. 1 даного рішення, у Міністерстві культури та інформаційної політики України.
3. Управлінню культури та розвитку туризму виконавчих органів Дрогобицької міської ради (В. Ханас), відповідно до вимог законодавства, звернутися до спеціалізованого підприємства, яке має право здійснювати ексгумацію та перепоховання останків жертв війни та політичних репресій для здійснення комплексу робіт з ексгумації та перепоховання на кладовищі у с. Михайлевичі.
4. Комунальному підприємству «Служба муніципального управління» Дрогобицької міської ради (В. Суда) демонтувати комуністичні символи, розміщені на пам’ятці історії, зазначеній у п.1 даного рішення, до 31.11.2023 р.
5. Фінансовому управлінню (О. Савран) забезпечити фінансування заходів, зазначених у п. 1 даного рішення.
6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію ради з з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту (Р. Грицай).

Міський голова Тарас КУЧМА

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту